V LIGA BIELSKA
AKTUALNOŚCI
TERMINARZ
TABELA
ZESPOŁY
RELACJE
STRZELCY
 KLUB
O KLUBIE
STADION
SKŁAD
MŁODZIEŻ
HISTORIA
TRANSFERY
ROK PO ROKU
SPARINGI
ROK PO ROKU
OSIĄGNIĘCIA
 KIBICE
PAMIĄTKI
WSPOMNIENIA
TATTOO
INFO
KSIĘGA GOŚCI
REPORTAŻE
FORUM
ZDJĘCIA
OPISY
MSK ŻYLINA
GRAFFITI
 INNE
LINKI
KONTAKT
ARCHIWUM
SPONSOR

MSK ŻYLINA

Klub Sportowy z Żyliny powstał w 1908 roku, a więc jeszcze za czasów Austro-Węgierskich. Pierwsze lata do wybuchu I Wojny Światowej uczestniczył w rozgrywkach piłkarskich wspólnej ligi Czesko-Słowacko-Węgierskiej. Po zakończeniu I Wojny rozgrywał już swoje spotkania w ramach Ligi Słowackiej. Po II Wojnie Światowej Słowacja utworzyła jedno Państwo z Czechami i liga piłkarska również była wspólna. MSK Żylina przez 11 sezonów grała w najwyższej klasie rozgrywkowej Czechosłowacji plasując się najwyżej na 3 pozycji.       

Największe sukcesy to jednak dwa ostatnie sezony i tytuł Mistrza Słowacji, oraz udział w eliminacjach Ligii Mistrzów. W ubiegłym sezonie remis 1-1 na własnym stadionie i porażka 3-0 na wyjeździe z rewelacją rozgrywek FC Bazylea. W obecnym sezonie w pierwszej rundzie bardzo trudny rywal z Izraela Macabi Telawiw.

 

Podobnie jak w drużynie Górala dominującymi barwami klubu z Żyliny są żółty i zielony. Kibice miejscowych posiadają kosę ze Spartakiem Trnava. Zgoda, którą zaklepaliśmy z nimi podczas meczu ze Spartakiem Trnava w  Żylinie ma się dobrze. Nasi słowaccy przyjaciele gościli już u nas na meczu z Przyszłością Rogów. Obecnie szykujemy się na mecze w kwalifikacjach Ligii Mistrzów. Poniżej jest adres do strony kibiców MSK Żilina.

www.webpark.sk/ygf

 

®All Rights Reserved For Beer Boys Official F.C. Góral Żywiec Hoolligans